zespół muzyczny tworzący tło wesela

Lipiec to pełnia sezonu w branży ślubnej. Jest to również dobry moment na dopinanie spraw przez pary młode które planują wesele w przyszłym roku. Aby znaleźć dobry zespół muzyczny trzeba pomyśleć o podpisaniu umowy w odpowiednim czasie. Czym kierować się przy wyborze orkiestry na wesele? Na co zwracać uwagę kiedy podejmujemy decyzje o oprawie muzycznej tak wyjątkowego dnia?

Po pierwsze zastanówmy się nad tym jakie tło muzyczne ma nam towarzyszyć. Czy interesuje nas dj czy może zespół grający na żywo? Chcemy aby towarzyszył nam rock n roll, pop i disco czy zależy nam na disco polo?

Bardzo ważne aby decyzja została podjęta świadomie. Warto zastanowić się nad tym kto będzie na naszym weselu, jak również nad tym co chcemy słyszeć za kilka lat odtwarzając dvd z naszej imprezy.

Perkusja i gitara basowa „grające” na żywo to serce i dusza muzyki. Uzupełnione głosem wokalistki, brzmieniem gitary solowej i instrumentów klawiszowych tworzą wyjątkowy zespołowy organizm. To nie to samo, co człowiek orkiestra, małpujący przy pozorowanym instrumencie odtwarzającym muzykę z twardego dysku.

Wybierając zespół grający na żywo należy pamiętać o tym, że będzie on miał określoną charakterystykę, którą można poznać zagłębiając się w utwory zamieszczone na stronie internetowej. Jeżeli stwierdzimy że taki klimat jest odpowiedni wystarczy podpisać umowę i sprawa załatwiona. Jednak warto wiedzieć, że zespół grający w 100% na żywo, nie zmieni stylistyki wg życzeń gości na sali. Takie zabiegi możliwe są tylko u dj lub zespołu grającego z playbacku.